Haber

6 yaşındaki kız çocuğuna tacizde yeni ses kayıtları! Cinsel ilişki itirafı kan dondurdu

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG ile 6 yaşında evlendiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Tüm Türkiye’nin dikkatini çeken olayla ilgili olarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hapis istemiyle iddianame düzenlendi. İddianamede Kadir Wishli için 67 yıl 10 ay 15 gün, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel için 22 yıl 6 ay hapis cezası istendi. İlk duruşmasının 22 Mayıs 2023’te yapılacağı davayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

SES KAYITLARINDA KAN DÖKÜYOR

Dava dosyasındaki 4 saat 42 dakikalık ses kayıtları kan dondurdu. Oda TV’nin haberine göre HKG’nin 6 yaşında evleneceğine dair sözler verdiği, Kadir İstekli’nin de bu sözleri onayladığı kayıtlarda görülüyor.

6 Yaşındaki Tahvil İtirafı

Bazı kayıtlarda HKG, “6 yaşında sevişmeseydik kesinlikle mutlu olurduk” derken, Kadir İsdeli bu sözlere “İşte bu kadar” yanıtını veriyor.

HKG: Aha. 6 yaşında iletişim kurmasaydık mutlu olacaktık değil mi?

Kadir İstekli: Yani dediğin gibi. …

HKG: Ama üzücü, insan. 6 yaşında çıkmaya başladık diye beni bırakamaz mıydın?

Kadir İstekli: Neden. Seni neden bırakayım? Seni seviyorum anlamıyorsun. İşte anlamadığınız nokta şu. İyisin.

HKG: Efendim, bu inanılmaz. Küçük bir çocuğu insan nasıl sever?

Kadir İstekli: offf. anlamıyor musun Küçük bir daire. Bu bir sen ve ben ve benim kendi yaşıtlarım var.

HKG’NİN KARDEŞİNİ YAŞLI BİR ARKADAŞINA TAVSİYE ETTİ

Konuşmanın diğer bölümünde Kadir İsdeli, HKG’nin ablası AHG’nin eski bir arkadaşına “Komşu olalım” dediğini anlatıyor. Sohbetin devamında arkadaşının bunu kabul etmediğini söyleyerek “Hayır yapamam” dedi.

HKG: Ben hatırlıyorum. Evet, bana da sorun çıkartıyordu. Çünkü küçüğüm annemin yanında durmak istiyordum. 7,8,9 yaşındayım. 6 yaşında Kardeşlerimle vakit geçirmek istiyorum nasıl diyeyim. Bu yüzden kuzenimle oynamak istiyorum.

Kadir İstekli: Anladım. Seni benimle mutlu görünce, ne ilim, sen de benimle mutlusun sandım. Garip bir olay HK Hani için bir açıklama yok. Yani anlatılabilecek bir şey değil, değil. Adem C’ye evlenme teklif ettim, AH komşu olalım diye hayır dedi. Yapamam dedi. Saçlarım ağartılmış cart curt. İyi ki hayır dedi. Adem C. şu an AH’yi bekliyor olsaydı, HK’nin başına gelenler dedesi yaşında bir adamla birlikte olacaktı. Ayşe’yi ona nasıl verecektin? Ben sadece biraz. Saç sakalım sonradan ağardı. Yaşımı hiç göstermedim. Her zamanki sizle karşı karşıya geldiğimizde aramızda yaş farkı kalmıyor.

HKG: Sonra ilk bağa girdik mesela 6 yaşındayken. O zamanlar anlam verememiştim. Nasıl diyebilirim. Çok tuhaf oldum. Korktum. Çok utandım. Dediğim gibi bu çok zor bir şey. Çünkü biz.

Kadir İstekli: Ben de hatırlamıyorum. Hatırlatan. Bilmiyorum.

HKG: Sonra 14 yaşında evlendik. O düğünde arabaya bindiğimde çok ağlamıştım, unuttun mu? Neden ağladım? Bu adamdan kaçtığımı söyledim. En azından geceleri koşuyordum. Şimdi bire bir konutta gece gündüz ne yapacağım.

Kadir İstekli:HK’de ilk evlendiğimizde haklıydık.

HKG: Biz güzel değildik, ben güzel olmaya çalışıyordum. Tanrı aşkına, bak.

Kadir İstekli: Güzeldik, fittik. En azından gülüyor, konuşuyor, oynuyor, zıplıyordunuz. Küçük de olsa fotoğraflarımız var.

“8 yaşına ve ergenliğe ulaştınız”

Kayıtlara göre, İstekli HKG’ye 8 yaşında ergenlik çağını geçtiğini söyler.

HKG:2004 yılında evlendik.

Kadir İstekli: Yani 2010’da, 2009’da her zaman fiilen piyasaya çıktı. (…) hocaların hepsi biliyordu.

HKG:Yani iki kişi de tahmin yürütüyordu.

Kadir İstekli: Elbette ikimiz de hafızım. sen daha yaşlısın Buluğ çağına gelmiş olsan bile 8 yaşını geçmişsin. Peki fetva nedir? Tıpkı odada kaldığımız gibi. Aynı odada, aynı apartmanda bir kızla bir erkeğin hafız olması gerektiğini medresede bilmeyen biri vardı.

HKG: Odanızı temizleyenler aslında şüphelidir. Çünkü bana aldığın ikramlar vardı. Altın bileziğim vardı.

Kadir İstekli: Yani mantıklı değil mi? Bilmemeleri mümkün mü?

“DEKİ BİR CAZİBİNİZ VAR”

HKG’nin oburlarının da onu istediğini söylemesi üzerine Kadir İskli, “Tabii ki. Seni çok isteyen biri vardı HK, yani bir çekiciliğin var.” şeklinde cevaplar.

HKG: Bu çok garip. Çünkü sen tek değildin. 6 yaşımdayken beni isteyen birkaç kişi daha vardı. : Garip, garip.

Kadir İstekli: Tabii ki. Seni çok isteyen biri vardı HK, Yani sende bir çekicilik var.

HKG: Allah aşkına güldürmeyin beni. Küçük bir çocuğun ne cazibesi olabilir?

Kadir İstekli: Ne kadar çekici olabilir bilmiyorum. Sanırım orayı düşünenler ustaya damatlık diye düşünmüş olabilir. Geçmişi sorgulamak bir şey ifade etmez. Tamam, küçüksün. Demek istediğim, bu farklı. Çok farklı. Bilmiyorum.

HKG: Sormaya nasıl cüret ettin? Küçüğüm, 6 yaşındayım. Babamdan korkmuyor musun?

Kadir İstekli: ben istemedim Osman Hocalara. Yani beni hoca diye arayıp ne yapıyorsun diyecek havasında değildi. Osman Hoca ile Muhammed. Osman Hoca’yı gönderdim. Sonra Osman Hoca’yı zorladım. O gitti. Öğretmen bir şey söylemedi. bakalım dedi. Gelinimize soralım bakalım ne diyecek. Sonra bir hafta geçti. Osman Hoca’yı aradım. Hocam hocaya sorarmısın ne oldu dedim. Osman Hoca bunda da zorlandı. Tamam dedi. Annem tamam dedi.

“SÖYLEDİĞİNİZDE HAKLISINIZ”

HKG konuşmasının devamında “6 yaşında sevişmediysek sorun yok” derken Kadir İsdeli “Ne diyorsan haklısın” yanıtını veriyor.

HKG: Hayır, temelde sorun yok. Diyelim ki evlendik. Yani beklenen olsaydı. O zaman bağlantı olmasaydı. O zaman sorun olmazdı. 6 yaşında bir ilişkimiz olmasaydı. Ama bunu düşünememek çok garip efendim. Demek o zamanlar 28 yaşındaydın. 6 yaşındaki bir çocuğun ilgilenip ilgilenmeyeceğini nasıl düşünmezsiniz? Hadi düşünemezsin, babam nasıl düşünmez?

Kadir İstekli: ne dersen de haklısın. Ama geri dönüp burayı kapatamazsın HK Yapabileceğim bir şey var mı? Hayır. Böyle olmasını istiyor muyum? Bu durumda olmak isteyip istemediğimi söyle. Bunu bilerek yapar mıydım, o yüzden soruyorum. Yani seni zor durumda bırakmak için. İster miydim, huyumu biliyorsun. Hiçbir şey kasıtlı HK Peki nasıl diyebiliriz. Bunu düşünemedik. O zamanki doğanızı, o zamanki halinizi anlıyor musunuz? Yanlış.

İddianamede yer alan konuşmaların devamı şöyle:

HKG: Hadi ama, bana nasıl güvendin? Sonuçta benim küçüğüm. Sağ ve sol diyebilirim. 6 yaşında, 7 yaşında veya 8 yaşında fark etmez. Küçüğüm, nasıl güvenebilirsin?

Kadir İstekli: Bilmiyorum. Hatırlamıyorum, dediğim gibi, motamot. Ama sende yoktu, biliyor musun? Söyleyecek ya da söyleyecek hiçbir şeyin yoktu. Yani sen öyle değildin. Bu hızlı bir ısırık. sen öyle değildin Sen farklıydın, HK. Gerçekten, senin çocukluğun çok farklıydı. çok mutluydun Bak, doğruyu söylüyorum.

HKG: Her neyse. Ancak, bilimin korktuğu şey. Çocuğa güvenilemez. Mesela şunu söyleyebilirim.

Kadir İstekli: Bak şimdi bunu söylüyorsun. Sana benim açımdan bak. Seni öyle bir çocuk olarak görmüyorum. Yav, seninle lunaparka gidiyordum, oraya yemek yemeye gidiyordum. Küçük yaşta beraber yemek yerdik. Şimdi bir insan gidip çocukla yemek yiyebilir mi diye soruyorum. Yani senin böyle olduğunu bilseydim, böyle olurdun. Seni deneyebilir miyim? Anlamadım, ne diyeceğimi bulamadım. Yani, kasten yaptığını düşünemezsin, kasten. Çünkü bilerek yaptı.

“Yaşlanmasaydık 3-4 yıl hapis yatacaktım.

HKG: Polis olayı. Biz orada büyüdük değil mi?

Kadir Willed: Yaşlandık. Yoksa ben de içeri giriyordum. 3 yıl 4 yıl yatmış olurduk. Onu affetmiyor, bu yüzden devlet ona bakmıyor.

HKG:Orada benim yerimi başkası nasıl aldı?

Kadir İstekli:Başka biri girdi.

“KOCA DEĞİL ANNE İHTİYACIM VAR”

HKG: Ya da gerçekten dışlanmış hissediyorum. Yani annemler kahvaltı ediyorlardı. Kahvaltı bitmeden, buradayken. En iyi HK sen. Bunu söylemek benim için çok acı vericiydi.

Kadir İstekli: Ama ben de oradayım. Kocan yukarıda.

HKG: Ama o öyle algılamıyor. Küçüksün, sadece 7 yaşındasın. Bir şey söyleyeyim, o zaman kocaya değil anneye ihtiyacın var. Nasıl yapamazlar? 6 yaşındayken birlikteydik. Yıllardır sınıfa her geldiğimde beraberdik. Ondan sonra, düğünden önce, nasıl vazgeçtiğimizi söyleyebileceklerdi.

Kadir İstekli: Yani pes etmezler, beni korkuturlar, anlıyor musun? Ayrıca tüm şifrelerini de gösterdiler. Affedersiniz Adem C. düğünden önce ben buradayken İstanbul’dan gelip sizi almamış mıydım? Ya onlar her zaman bir tehditti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu