Ekonomi

BAE’de kripto şirketleri için serbest bölge kuruldu

Investing.com – Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) yedi emirliğinden biri olan Ras Al Khaimah’ta yer almaktadır. kriptoŞirketler için serbest bölge kurulacağı açıklandı.

BAE’deki yedi emirden biri olan Ras Al Khaimah, bölgenin küresel kripto şirketlerini çekme çabasının bir parçası olarak RAK Digital Asset Oasis (RAK DAO) adlı bir serbest bölge kurulduğunu duyurdu. Serbest bölge, kripto varlık endüstrisindeki düzenlenmemiş faaliyetler için bir inovasyon alanı olacaktır.

Blockchain Life 2023 konferansında alınan kararla kurulacak olan serbest bölge, şirketlerin istisnai maddelere ve vergi düzenlemesine tabi olduğu bir alan olacak. Oasis’e katılım başvuruları Nisan ayından itibaren alınmaya başlayacak.

RAK DAO’nun lideri olarak Pir Muhammed bin Humaid bin Abdullah Al Qasimi seçildi. Al Qasimi, yaptığı açıklamada geleceğin şirketleri için bir üs oluşturduklarını söylerken, dünyanın sadece dijital ve sanal varlık şirketlerine ayrılmış ilk serbest bölgesi olarak dünyanın her yerinden kripto girişimcilerinin amacını desteklemekten duyduğu heyecanı paylaştı. bahis.

Ras Al Khaimah, Dubai’nin izniyle yürüyor

Ras Al Khaimah, bu atılımla BAE’de kripto para birimlerini benimseyen ve düzenlemeler getiren başka bir yetkidir. Dubai Onunla aynı çizgide yürümeye başladı. Dubai Sanal Varlıklar ve Düzenleme Kurumu (VARA), ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto şirketleri için bir dizi düzenleme hazırladı. Bu yasalar kapsamında, zımni odaklı kripto projelerinin faaliyetlerine izin verilmezken, kripto varlıkların pazarlanması ve tanıtımına ilişkin katı kurallar getirildi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu