Haber

Dilek Kaya İmamoğlu: Bizim Kızlarımız İstedikleri Her Şeyi Başarabilirler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul Vakfı’nın çatısı altında ‘Büyüt Hayallerini’ projesini hayata geçiren Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, ülke çapında sürdürdüğü buluşmalar için Trabzon’a geldi. İmamoğlu, Trabzon’un iki ilçesinde çocuklara, Büyüt Hayallerini projesinin ilk eseri ‘İlham Veren Adımlar’ kitabını hediye etti. İmamoğlu, “Bizim kızlarımız istedikleri her şeyi başarabilirler. Hayatlarının her alanında başarılı olabilmek için mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerine eminim” dedi.

Akademisyen Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, fikir öncülüğünü yaptığı ‘Büyüt Hayallerini’ projesi kapsamında Trabzon’da kız çocukları ve hemşerileriyle bir ortaya geldi. İBB İstanbul Vakfı Genel Müdürü Perihan Yücel ve beraberindeki heyet ile Türkiye’nin farklı il ve ilçelerindeki okulları ziyaret eden Dr. İmamoğlu, memleketi Trabzon’un Tonya ve Çarşıbaşı ilçelerinde iki okulu ve İskofya Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Kız çocuklarına ‘İlham Veren Adımlar’ kitabını hediye eden İmamoğlu, eserde yer alan 40 kadının hikayesinde olduğu gibi kız çocuklarını istedikleri her alanda başarılı olabileceklerini söyledi.

İki günlük Trabzon programının ilk gününe Tonya ilçesinin Sayraç Mahallesi’nde bulunan Necmettin Karaduman İlkokulu ziyaretiyle başlayan İmamoğlu, mahalle halkının sıcak ilgisiyle karşılandı. Mahalle muhtarı ve hemşerilerinin içten konut sahipliğine teşekkür eden İmamoğlu, okulda bulunan ilkokul 1, 2, 3. sınıf ve anaokulu öğrencileriyle buluştu. İmamoğlu, öğrencilere, ‘İlham Veren Adımlar’ kitabının yanı sıra okul çantası, kışlık materyal ve kırtasiye seti ikram etti.

“KIZLARIMIZ İSTEDİKLERİ HER ŞEYİ BAŞARABİLİRLER”

Günün ikinci ziyaretini Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde bulunan Yavuz İlköğretim Okulu’na yapan Dilek Kaya İmamoğlu, eğitim periyoduyla ilgili okul müdüründen bilgi aldı. İmamoğlu, daha sonra Çarşıbaşı ilçesinde faaliyet gösteren İskofya Spor Kulübü’ne gitti. Trabzon ve bölgesindeki genç kızları altyapısına kazandırarak ülke sporuna katkılar sunan kulüp ziyaretinde İmamoğlu, müzik ziyafetiyle karşılandı. Kemanda Ada ve gitarda Azra’nın sunduğu dinleti dinleyenleri mest etti. İskofya Spor Kulübü’nün genç atletlerine da ‘İlham Veren Adımlar’ kitabını armağan veren İmamoğlu, etrafına kümelenen minik, genç ve A Ekip üyeleriyle sohbet etti. Kızlara okullarında da sıkı çalışmalarını tavsiye eden İmamoğlu, “Bizim kızlarımız istedikleri her şeyi başarabilirler.  Sizlerin de hayallerinizi büyütmekten ve gayret etmekten asla vazgeçmeyeceğinizden eminim. Hayatınızın her alanında muvaffakiyetler elde edeceğinizi biliyorum” dedi.

‘İLHAM VEREN ADIMLAR’ KİTABININ SATIŞI DEVAM EDİYOR

Kız çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak için Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun fikir öncülüğünü yaptığı ‘Büyüt Hayallerini’ projesi ile geçen yıl 300 kız öğrenciye, bu yıl ise bin kız öğrenciye burs sağlandı. 40 müelliften 40 ilham veren bayan öykülerinin toplandığı ‘İlham Veren Adımlar’ kitabı, kız öğrencilerinin eğitimine ve geleceğine umut oluyor. Hala satışı devam eden kitapta, Türkiye ve dünyada iz bırakmış bayanların kıssaları anlatılıyor. Satıştan elde edilen gelir de kız öğrencilerine burs olarak yansıyor. Kitap, İstanbul Kitapçısı başta olmak üzere birçok kitapçıdan temin edilebiliyor.  Kitabı toplu almak ve projeye takviye vermek isteyenler de [email protected] adresi üzerinden İstanbul Vakfı ile irtibata geçebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu