Haber

Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası Arasında Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile Yüzde 71’lik Artış Kararı Alındı

Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş görüşmelerinin ardından yüzde 71 zam kararı alındı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, işçilere, “Mutluysanız güzel, güzel işler yaparsınız. İyi ve güzel işler yaparsanız insanımızı memnun edebiliriz.”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, belediye çalışanlarını yüksek enflasyonun getirdiği zor yaşam koşullarından kurtarmak için DİSK Genel-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi müzakere etmişti. Pazarlıkların sonunda Efeler Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelen sendika ve belediye yönetimi, çalışanlara mutlu haberi verdi.

İmzalanan sözleşmeye göre taban ücrete yüzde 71 zam yapıldı. Toplu iş sözleşmesi artış süresi 6 aylık süreye dönüştürülmüştür. Buna göre her 6 ayda bir tüm mali ve sosyal haklar tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) 2 puan üzerinde artırılacak. Bir önceki toplu iş sözleşmesinde, sözleşmeye iki yeni sosyal ödeme maddesi eklendi. Söz konusu ise kalem yakma ve bayram yardımı olarak belirlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bayram yardımı için 750 lira ödenmesine karar verildi.

Başkan Atay, imzalanan sözleşme hakkında şunları söyledi:

“İmkanımız dahilinde güzel bir zam yaptığımızı düşünüyorum. Bu hepimizin belediyesi. Belediye başkanları geçicidir. Kalıcı olan sizlersiniz. Mutluysanız güzel, güzel işler yaparsınız. İyi ve güzel işler yaparsanız. işler, insanımızı memnun edebiliriz. Bize düşen görev insanların yaşam kalitesini yükseltmek. Bunu hep birlikte yapıyoruz.” Birlikte başaracağız. Ben emekten yana bir anlayışa sahip bir insanım. Bu sözleşmenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

DİSK Genel-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Sibel Özhan, fiyatların 6’şar aylık dönemlerde yeniden zamlanacak olmasının enflasyona kıyasla değerli olduğunu vurguladı. Yeni sözleşmeden memnun olduklarını ifade eden Özhan, Önder Atay’a teşekkür etti.

haberhopa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu