Haber

EYT Bu Koşullarda Bitmez! (Özel haberler)

“EYT Bu Şartlarda Bitmez” çıktı. Bilim Sıhhat Haber Ajansı’na (BSHA) konuşan Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, SGK çalışanlarının maaşlarının çok düşük olduğunu belirterek, “EYT bu şartlarda bitmez” dedi.

SGK çalışanları, 11 bin 313 TL’lik maaş bordrosunu yanlarına alarak en düşük memur maaşının 20 bin TL olduğu yönünde açıklama yapan Çalışma Bakanı Bilgin’den aradaki farkı sormak için harekete geçmeye hazırlanıyor!

Bilim Sıhhat Haber Ajansı’na (BSHA) konuşan Büro-İş Sendikası Genel Lideri Alay Hamzaçebi, “Meclis 7 Nisan’da kapanıyor. SGK çalışanları seçim yatırımına kurban edilmeye çalışılıyor. Bu şartlar altında EYT bitmez, çalışanı ancak hayatta kalırsa emekli edebilirsiniz. 6 Nisan’da bakanlıkta olacağız, isterlerse en düşük memur maaşını 20 bin TL yapsınlar.”

Çalışma Bakanlığı’na SGK Kaldırma!

Türkiye seçimlere giderken büyük şehirlerde ve diğer illerde hareketlilik var. Hükümetin yaşlı emekliler hakkında hazırladığı yasa tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müdürlüklerindeki iş yükü artmış, memurlar hafta sonu çalışmaya başlamıştır. EYT iş yükünün yanı sıra prim borcu hesaplama ve daha birçok kalemle ilgili çalışmalar yapan SGK görevlileri şubat ayından bu yana önlem alıyor.6’ıncı yasama yılı olan TBMM’nin 27’nci dönemi 7 Nisan Cuma günü sona erecek. İş yavaşlatma ve iş bırakma hareketleriyle tepkilerini dile getiren SGK çalışanları, TBMM’nin kapanışına 1 gün kala 6 Nisan Perşembe günü maaş bordrolarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na giderek, şunları söyledi: 20 bin değil 10 bin TL maaş alıyoruz. Fark istiyoruz” dedi.

EYT Bu Kurallarla Bitmez!

Birleşik Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Büro Hizmeti Şube Kamu Çalışanları Sendikası (Büro-İŞ) Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, “Çalışma Bakanı Vedat Alım, en düşük memur maaşının 20 bin TL’nin üzerinde olduğunu söyledi. Bakan Bilgin’in sözlerini önemsiyor ve taahhüt olarak alıyoruz. Bordrolarımızla birlikte 6 Nisan Perşembe günü saat 10:00’da bakanlık önünde toplanma kararı aldık. İsterlerse meclis kapanmadan en düşük memur maaşını 20 bin TL yapabilirler. 20 bin alırsak aradaki fark nereye gidiyor? SGK çalışanları seçim yatırımına kurban edilmek istiyor. 11 bin 313 TL maaşla EYT bu şartlarda bitmeyecek ama çalışan yaşarsa engelli olarak emekli olacaksınız.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

ibradi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu