Ekonomi

Glass Lewis, Trian ve Blackwells yerine Disney yönetim kurulu adaylarını destekliyor

BURBANK, Kaliforniya – The Walt Disney Company (NYSE: DIS), önde gelen bağımsız vekalet danışmanlık firması Glass, Lewis & Co.’dan, hissedarların 3 Nisan 2024’te yapılacak Yıllık Toplantı’da Disney’in 12 yönetici adayının tamamı lehine oy kullanmaları yönünde bir tavsiye aldı. Glass Lewis, Trian Group veya Blackwells’ten herhangi bir adaya oy verilmemesini tavsiye etti.

Glass Lewis bir raporunda, CEO Bob Iger’in dönüşünden bu yana Disney’in iş yönündeki “ölçülebilir değişimleri” ve mevcut yönetim kurulunun çeşitli beceri setlerinin gücünü kabul etti. Raporda ayrıca Disney’in güvenilir halefiyet planlamasına ve finansal ve operasyonel performansı iyileştirmeyi amaçlayan son stratejik değişikliklere de atıfta bulunuldu.

Glass Lewis, Disney’in girişimlerinin başarısı henüz kesin olmamakla birlikte, Disney’in gidişatı için faydalı olmayabilecek alternatif adaylıkları onaylamak için erken olduğunu ifade etti. Şirketin Iger’in liderliğinde operasyonel ve finansal zayıflıkları ele alma çabalarının altını çizdiler ve mevcut yöneticilerin ortalama görev süresinin beş yıldan az olması nedeniyle yönetim kurulunun hissedarların ihtiyaçlarına cevap vermek için üyelerini yenileme konusundaki istekliliğine dikkat çektiler.

Mark Parker başkanlığındaki Disney yönetim kurulu, hissedarları BEYAZ vekalet kartını kullanarak adaylarına oy vermeye çağırdı ve adaylarının niteliklerini ve hissedar değeri yaratma konusundaki geçmişlerini vurguladı. Yönetim kurulu, alternatif adayların Disney’in başarısına katkıda bulunacak ek beceriler veya nitelikler sunmadığını iddia ediyor.

Şirket, oylama süreciyle ilgili soruları olan hissedarların yardım için Innisfree M&A Incorporated ile iletişime geçebileceklerini belirtti.

Bu makaledeki bilgiler The Walt Disney Company’nin basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu