Haber

Graeme Souness kimdir? Graeme Souness ne yaptı?

Son dakika: Galatasaray, Fenerbahçe derbisini farklı bir şekilde 51 bin taraftarı önünde şampiyon olarak kazandı. Zaniolo’nun 2 golü ve Icardi’nin tek sayısıyla karşılaşmayı 3-0 kazanan Cim-Bom, karşılaşmayı ezeli rakibini isabetsiz tamamlamayı başardı. Aslan, şampiyonluk kupasını kaldırdığı derbide tarihi bir zafer elde etti. Şampiyonluk törenine gelince, Graeme SounessPeki, Graeme Souness kimdir? Graeme Souness ne yaptı?

GRAEM SOUNESS KİMDİR?

Galatasaray teknik direktörlüğü yaptı. Teknik direktörlük yaptığı dönemde Galatasaray’da Türkiye Kupası kazanan teknik direktör, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın ortasına bayrak dikilerek tanındı. Bu hamlesinden dolayı Galatasaray taraftarları, İstanbul’un Fethi sırasında burçlara sancağı ilk diken Türk askeri olan Ulubatlı Hasan’dan sonra kendisine Ulubatlı Souness lakabını takmışlardır. Liverpool, Rangers kulüpleri için oynadı. Newcastle United, Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yaptı.

Futbol kariyerine rağmen aynı başarıyı teknik direktör olarak gösteremeyen Souness, Galatasaray’ın ardından çalıştırdığı kadrolarda (Southampton, Torino, Benfica, Blackburn Rovers, Newcastle United) başarıyı yakalayamadı ve takımı ortada kaldı. İngiltere’nin Blackburn Rovers takımında Blackburn için harcadığı rekor bonservis bedeline rağmen ligin yıldızı oldu. sol. Ancak diğer takımların harcadıkları düşünüldüğünde başarılı oldu. Nitekim Newcastle United kendisini Blackburn’den transfer etti.

Graeme Souness ne yaptı?

Souness, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’nı kazandığı 1996 maçının ardından Fenerbahçe Stadı’na bayrak dikerek zaferini kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu