Haber

İmamoğlu davası 14 Aralık’a ertelendi… Davutoğlu’ndan ‘moral’ ziyareti

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin akabinde yaptığı basın açıklamasında Yüksek Seçim Şurası (YSK) lider ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle başlayan yargılanmasına bugün İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava ile devam edildi.

Eski mütalaasını tekrar eden savcı, İmamoğlu’nun 4 yıl 1 aya kadar mahpusunu istedi.

İki yıldan fazla bir ceza verilmesi halinde ‘siyaset yasağı’ ile karşı karşıya kalacak olan İmamoğlu ile ilgili karar 14 Aralık’ta görülecek davaya ertelendi.

“BU BİR ADALET DAVASIDIR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, kelam konusu erteleme akabinde toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“Bu bir adalet davasıdır ve biz bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” diyen Lider İmamoğlu, “Bu süreçte destek mesajı paylaşan siyasi partilerimizin liderlerine ve yöneticilerine, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, sanatçılara, gazetecilere, aydınlara ve tüm yurttaşlarımıza teşekkürler” sözlerini kullandı.

DAVUTOĞLU, İMAMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ayrıca Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu da Saraçhane’de ağırladığını belirterek, Davutoğlu’na bu kıymetli ve hassas günde verdiği moral takviyesinden dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu