Haber

İzmir’de düzenlenen ‘Kalkan’ operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya: “İzmir’de özellikle Basmane bölgesinde düzenlenen ‘Kalkan’ operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı.”

İZMİR – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir’de özellikle Basmane bölgesinde düzenlenen “Kalkan” operasyonlarında 309 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir’de özellikle Basmane bölgesinde düzenlenen “Kalkan” operasyonlarında 309 düzensiz göçmenin yakalandığını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Milletimizin bilmesini isterim ki, tek amacımız sistemsiz göç ve göçmen kaçakçıları, halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleri, terör örgütleri ve organize suç çeteleriyle mücadeleyi kararlılıkla sürdürmektir. Sistemsiz göç ve göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında İzmir genelinde kaçakçılarla ilgili çalışmalar, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz ile İzmir Valiliği iş birliğiyle, yabancı kişilerin yoğun olarak bulunabileceği yerlerde, metruk binalarda, park-bahçelerde, otellerde ve benzeri yerlerde yol denetimleri ve denetimler yapıldı. Bu güzergâhlara açılan bulvar, cadde ve sokaklarda 1.257 Emniyet ve İl Göç İdaresi çalışanının katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, yabancı kişilerin ülkemizde yasal kalış durumları ve bulundukları ilde bulunmaları gerçekleştirildi. Kentin çeşitli ilçelerinde bulunan 5 Taşınabilir Göç Noktasında parmak izleri sorgulanan yabancılardan 309’unun sistematik olmayan göçmen olduğu belirlendi. Sistematik olmayan göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesi süreçleri başlatıldı. Operasyonları düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Biz her zaman sistematik olmayan göçmenlerin ve göçmen kaçakçılığı örgütleyicilerinin peşindeyiz. “Onların durmasına izin vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu