Haber

Küçükçekmece Belediyesi Down Sendromlu ve Atipik Otizmli Çocuklara Ücretsiz Spor Eğitimi Veriyor

Küçükçekmece Belediyesi, Down sendromlu ve atipik otizmli çocuklara yönelik ücretsiz spor eğitimlerine başladı. 6-12 yaş arası çocuklara yönelik antrenmanlar Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Spor Salonu’nda yapılıyor.

30 öğrencinin faydalandığı eğitimde uygulanan yöntemlerde çocukların ince motor, genel kaba motor, özel kaba motor, el-göz uyumu, odaklanma becerileri, stabilite, öz bakım beceri hedefleri ve yaşam becerileri hedefleri esas alındı.

HAZAR: ÇOCUKLARI GENEL YETENEKLERİNE GÖRE SPOR OKULLARINA YÖNLENDİRİYORUZ

Atipik otizmli ve Down sendromlu çocuklara temel spor eğitimleri verdiklerini belirten Spor Eğitmeni Batuhan Hazar, “Eğitim sırasında çocukların genel yeteneklerine göre ince motor, kaba motor ve psikomotor becerilerine bakıyoruz. Eğitim alan çocuklar Daha sosyal ve kendi eğitimlerini tamamlayabilecek düzeydeler. “Çocuklar geldiğinde özel yeteneklerine bakıyoruz ve onları basketbol, ​​futbol, ​​voleybol, jimnastik, tikvando gibi branşlarda uygun spor okullarına yönlendiriyoruz” dedi.

EROL: OĞLUMDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER GÖZLEYORUM

Atipik otizm hastası oğlu Eymen’e spor eğitiminin büyük katkı sağladığını belirten Aslıhan Erol, “Küçükçekmece’de yaşıyorum. Belediyemizin spor faaliyetlerinden çok memnun kaldım. Oğlumun spor eksikliği vardı ve duyusal sorunları vardı. Sorunlar var. Buraya gelmeye başladıktan sonra kaslarındaki zayıflıklar onarıldı. Dikkat bozukluğu vardı. Okulda disiplin sorunları yaşadı. Artık komutlar almaya ve arkadaşlarıyla uyum içinde olmaya başladı. Burada spor eğitimini alıyor. yakışıyor. Eymen spor yaparken ben de onu burada çok rahat izliyorum. Çok mutlu geliyor buraya. Etrafımdaki değişimi fark ediyor. “Ebeveyn olarak hepimiz buradan mutlu ayrılıyoruz. Oğlumu buradan aldığımda gözlerinde yaşlarla eve götürüyorum. Küçükçekmece Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuğunu özel spor eğitimine getiren Ebru Aydın, şöyle konuştu: “Belediye sayesinde böyle bir faaliyetin olduğunu öğrendik. Çocuklar için çok faydalı. Oğlum futbolu çok seviyor. Öğretmenlerimiz sayesinde onlar da çok ilgilendi. Çocuğumun özgüveni yerine geldi, sosyal aktiviteleri sevmeye başladı. Kendini daha iyi hissediyor. Antrenmanlardan sonra “Onu özel kulüplere yazdırırdık ama burada daha memnun. Bu tür etkinliklerin artmasını istiyorum. Kemal Çebi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Birebir eğitimin verildiği spor etkinliklerine yönelik başvurular; Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Kapalı Spor Salonu’nda yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu