Teknoloji

Kullanıcılar Twitter’da Makale Başına Ücretlendirilecek

Elon Musk, yalnızca Twitter’ı karlı hale getirmeyi değil, aynı zamanda içerik oluşturuculara içeriklerinden para kazanma fırsatı vermeyi de hedefliyor. Platformun CEO’su, medya yayıncıları makale başına fiyatsağlayacak yeni bir özelliği duyurdu.

Musk, geçtiğimiz hafta Twitter Blue’dan önce verilen ücretsiz mavi tikleri kaldırdı. Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan makaleler özelliğinin artık makale başına fiyatlandırılacağı açıklandı.

Okunan makale başına fiyat

Twitter’ın tartışmalı sahibi Elon Musk, platformu satın aldığından bu yana pek çok değişiklik yapmaya başladı. Kısa bir süre önce duyurulan makaleler özelliğinde, kullanıcıların flood oluşturmak yerine makale yazabilecekleri bir özelliğin tanıtılacağı duyurulmuştu.

Musk, makaleler özelliği ile ilgili yaptığı açıklamada, her makalenin okuyucuların okuması gerektiğini söyledi. ödeneceğini söyledi.misk, “Önümüzdeki ay hizmete girecek olan bu platform, medya yayıncılarının kullanıcılardan tek tıkla makale başına ücret almasına imkan tanıyacak. ara sıra çıkan makaleleri okumak istiyorlar. Hem medya kuruluşları hem de halk için harika. Kazan-kazan durumu olmalı.”bir açıklama yaptı.

Okurların yaptığı açıklama abone olmadıkları bir hesabın makaleyi bir ücret karşılığında okuyabildiğini gösterir.

Musk’ın duyurduğu bu özelliğin ne zaman geleceği ve fiyatının ne kadar olacağı şu an için bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu