Teknoloji

Meta’nın Twitter Rakip Platform Konuları Uzun Vadede Başarılı Olabilir mi?

Meta’nın Twitter’a rakip olarak sunduğu Threads, son günlerde sosyal medya ekosisteminde en çok konuşulan konu. Hızlı benimsenme oranı ve influencerlar arasında tanınırlık, platformun başarılı yönleri olarak öne çıkıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Threads’in kullanıcı sayıları hakkında verdiği bilgiye göre ilk yedi saatte 10 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama, sadece 5 günde 100 milyonu aştı. Bu oldukça etkileyici. Threads ile ilgili zorluk, ilgi ve bağlılığın sürdürülebilirliği olmaya devam ediyor. İlk heyecan, yeni bir platform talebini gösteriyor. Elbette bu, markalar ve influencerlar için bir fırsat olabilir. Ancak yapılan araştırmalar genç kullanıcıların kısa sürede ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Platformun bir diğer dezavantajı da kullanıcıların Meta’nın sahipliği konusunda endişeleri olabilir.

Influencer’lar ilk günden itibaren Threads’te yerini aldı

Dünyanın önde gelen marka ve ajansları için pazarlama teknolojilerinden influencer pazarlamasına kadar farklı alanlarda raporlar sunan araştırma şirketi IZEA’nın sunduğu güncel bir çalışma, Meta’nın sunduğu Threads platformunun ilk 10 günlük kullanıcı deneyimi hakkında değerli bilgiler ortaya koyuyor. Twitter’a rakip. 18-60 yaş arası 1.200’den fazla ABD’li sosyal medya kullanıcısı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 5 Temmuz’da kullanıma sunulan platformda sosyal medya kullanıcılarının %27’si ilk 10 gün içinde hesap açtı. etkileyenler olarak tanımlanır. platforma katıldı. Influencer’lar her zamanki gibi bu platformda trend belirleyici rollerine devam ediyor.

IZEA araştırmasına göre katılımcıların %38,1’i Twitter’a iyi bir alternatif olarak gördükleri için Threads’i denemek istediğini belirtirken, %32,1’i merak olarak Threads hesabı oluşturmak istediğini belirtti. 45-60 yaş arasındakilerin %36’sı hesap açarken, 60 yaş üstü olanların sadece %9’u üye oldu.

18-29 yaş arası kullanıcılar “merhaba” diyerek kaçtı.

Threads’i kullanmaya devam edenlerin %67’si, uygulamayı başlangıçta kaydolduklarından daha sık kullandıklarını söylüyor. Threads kullanıcılarının %71’i akışlarını günde en az bir kez kontrol etmeyi bekliyor. Ancak araştırmaya göre 18-29 yaş arası yeni kullanıcıların neredeyse yarısı hesaplarını dondurmuş veya silmiş. Platformdaki kadınların hesaplarını kapatma olasılığı erkeklere göre daha fazladır. Hesaplarını devre dışı bırakan veya silen kullanıcıların %28’i, diğer kullanıcıların istenmeyen ilgisine veya tacizine maruz kaldıklarını söyledi.

Aktif Konular kullanıcılarının %90’ı, uygulamanın markalar ve etkileyiciler için iyi bir yer olacağını düşünüyor. Sosyal medya etkileyicilerinin %83,5’i Konu gönderilerinden para kazanmaya açık. Sosyal medya etkileyicilerinin %54’ü zaten Konular’da sponsorlu içerik yayınladı.

Twitter yerine Threads’i seçme olasılığı daha çok 45-60 yaş grubu

Threads kullanıcılarının %50’si, uygulamanın Meta sahipliğinin onları daha fazla kullanmaya yönlendiren olumlu bir etkisi olduğunu söylüyor. Threads’in farkında olan tüm sosyal medya kullanıcılarının %28’i, en değerli alarm kaynakları olarak Meta’nın Threads’i tanıttığını belirtiyor. Araştırmaya göre Twitter yerine Threads’i tercih eden yaş grubu orta 45-60 yaş grubu.

Threads’e giren Türk kullanıcılar, platformda ortalama 27 dakika geçirdiler.

Gemius Audience’ın verilerine göre Türkiye’de Threads’e olan ilgiyi ilk günlerde görebiliriz. 5-9 Temmuz tarihleri ​​arasındaki verilere göre Türkiye’de 4,8 milyon gerçek kullanıcıya ulaşan Threads’in bu dönemde 43,6 milyon ziyaretçiyi ağırladığı görülüyor. Bir diğer dikkat çeken bilgi ise platformda geçirilen süre ile ilgili. Bu tarih aralığında Konulara giren kullanıcılar, platformda ortalama 27 dakika geçirmeyi tercih ettiler.

Kullanıcılar, başarı için katılımı ve bağlılığı sürdürmek için stratejilere odaklanmalıdır

Yıllar boyunca, yeni platformları ilk deneyenlerin etkileyici kişiler olduğunu gördük ve bu, Threads için de geçerliydi. Etkileyenler, takipçileriyle etkileşim kurma ve etkilerinden para kazanma potansiyellerini test etme fırsatını heyecanla yakaladılar. Bu, Threads için bir avantaj olacaktır. Bununla birlikte, platformun uzun vadede başarılı olabilmesi için kullanıcı katılımını ve katılımını sürdürmeye yönelik stratejilere odaklanması gerekebilir. Hep birlikte takip edip hep birlikte göreceğiz.

heyecan

bağlantılı

Bu makalede ortaya konulan fikir ve yaklaşımlar tamamen yazarlarının özgün fikirleri olup, Onedio’nun yayın politikasını yansıtmayabilir. ©Onedio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu