Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçenin başkan adayları belli oldu

31 Mart yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçenin tüm Belediye Başkan adayları açıklandı.

Adaylığı açıklanan ilk ilçe Kavaklıdere olurken, 21 Aralık’ta açıklanan isim ise AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Saffet Karabıyık oldu. 31 Ocak’ta Milas, Ula ve Ortaca’da yapılan kamuoyu yoklamalarında Milas’tan Fevzi Topuz, Ortaca’dan Cihan Tezcan ve Ula’dan Mehmet Caner aday oldu. Diğer ilçelerden Dalaman’da Sezer Durmuş, Köyceğiz’de Ali Erdoğan, Yatağan’da Mesut Günay ve Datça’da Aytaç Kurt’un adaylıkları daha önce açıklanmıştı.

Adaylığı açıklanmayan ilçelerden Bodrum’da Tamer Mandalinci, Fethiye’de Alim Karaca, Marmaris’te Acar Ünlü, Menteşe’de Gonca Köksal ve Seydikemer’de Özgürcan Büyükçoban aday oldu.

Mevcut Başkanlar Büyükşehir ve 5 ilçe başkanı değişti

CHP, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Muğla’da 2019 yerel seçimlerinde kazandığı 6 ilçeden, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 5 ilçenin belediye başkanını değiştirdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise aday olmadı. CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olurken, Ahmet Aras’tan boşalan koltuğa Tamer Mandalinci aday gösterildi. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar aday olmadı, onun yerine Aytaç Kurt aday gösterildi. İki dönem Menteşe Belediye Başkanı olan Bahattin Gümüş aday olmasına rağmen aday olamayınca, yerine CHP’nin Muğla’daki tek kadın Belediye Başkanı adayı Gonca Köksal gösterildi. Milas’ta Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhammet Tokat’ın yerine, CHP Muğla Milletvekili ve aynı zamanda Milas Belediye Başkanı olarak görev yapan Fevzi Topuz sandıktan çıkarak üyelik anketinde aday oldu. Mevcut Belediye Başkanları arasında koltuğunu koruyan tek kişi ise Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca oldu. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu