Haber

Osmaniye Belediyesi İsrail ürünlerini boykot etme kararı aldı

OSMANİYE Belediyesi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle boykot kararı aldı. Belediye hizmet ve tesislerinde İsrail eserlerinin satışına ve kullanılmasına izin verilmeyeceğini belirten Belediye Başkanı Kadir Kara, “Tüm vatandaşlarımızdan ve vatandaşlarımızdan İsrail’i ve İsrail’e ait tüm ürünleri boykot etmelerini, İsrail’e ait tüm ürünleri boykot etmelerini tüm kalbimizle talep ediyoruz. Vahşeti kınıyoruz.” .

Osmaniye Belediye Meclisi’nin aldığı kararla, İsrail ürünlerinin tüm belediye hizmet ve tesislerinde ve tüm organizasyonlarda satışına ve kullanımına izin verilmeyecek. Belediye Başkanı Kadir Kara, Gazze’de dini, dili, ülkesi ne olursa olsun dünyadaki tüm insanların karşı çıktığı büyük bir katliamın yaşandığını belirtti. Bu katliamın sorumlusunun İsrail devleti ve Netanyahu hükümeti olduğunu belirten Belediye Başkanı Kadir Kara, “Biz de Osmaniye Belediyesi olarak, tüm dünyaya yapılan davetlerde olduğu gibi, BM’nin öncülüğünde bir davet yapmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhurbaşkanımıza, İsrail’e ve İsrail’le ilgili tüm konulara davette bulunmak istiyoruz.” “Tüm hemşerilerimizden ve vatandaşlarımızdan çalışmaları boykot etmelerini ve yaşanan vahşeti kınamalarını tüm kalbimizle talep ediyoruz. Belediye meclisimizde aldığımız karar gereği İsrail devletini ve hükümetini kınadık. bu konu” dedi.

‘İHLAL OLUŞUYOR’

Yaşananların insanlık trajedisinin çok ötesinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Kadir Kara, “Kadınlar, çocuklar, yaşlılar göz yaşlarına bakılmadan katlediliyor, büyük bir vahşet yaşanıyor. Bu hiçbir insanın yüreğine sığmaz. Buna hangi dille, hangi dinle katlanacağız? Türkiye Cumhuriyeti olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanımız Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde, tüm siyasi partilerin ortak duruşuyla, devletin yaptığı bu zulmü kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak tüm dünya ülkelerine bu duruma bir an önce son verilmesi çağrısında bulunuyoruz. “Türkiye’nin yürüttüğü diplomatik program çerçevesinde takviye verilmesini talep ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu