Haber

Six Tables’ın adayı 13 Şubat’ta belli olacak.

6’lı masanın 11’inci toplantısı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde 9 saat süren toplantıyla gerçekleşti. Masada kritik süreç başlarken liderler cumhurbaşkanı adayını değerlendirmeye başladı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, büro çalışanları adayın 13 Şubat’ta Saadet Partisi konutunda yapılacak toplantının ardından açıklanacağını savundu. Cumhurbaşkanlarının adayı oy birliği ile belirleyeceği iddia ediliyor.

Heyet, başkanlar toplantısının ardından yayınlanacak açıklama ile birlikte yeniden tarih verileceğini ve adayın nasıl tanıtılacağının açıklanacağını da belirtti.

Akşener’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda liderler, ortak hükümet programına son şeklini verdi.

Programda ekonomi, yargı, kadın hakları, güvenlik, siyasi ahlak, atıkla mücadele, eğitim, göç sorunu ve tarım gibi birçok konunun yer aldığını belirten büro personeli, seçimin başlangıcını promosyonla vereceklerini söyledi. 30 Ocak’ta yapacaklar.

Sunumun ardından partilerin programı tanıtmak için bazen bir araya bazen de farklı illere giderek programı tanıtacaklarına değinen büro personeli, “Bunun için ortak toplantılar da yapılabilir. Bu program seçildiğimizde neler uygulayacağımızı anlatacak.” .Cumhurbaşkanı adayımız da bu programa uyacaktır.Programı illerde tanıtacak kişi de adayımız olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“HER BAŞBAKANIN ARKASINDA BİR ADAY VARDIR”

Bugüne kadar yapılan toplantılarda kamuoyunun merakına rağmen adayın kim olacağı konuşulmadı ve anketlere dayanılarak belirleneceği iddia edildi.

Sandıkla aday gösterme gibi bir yaklaşımları olmadığını ifade eden heyet, “Tabii ki bütün partiler kendi içlerinde bir değerlendirme yaparlar ama son kararı cumhurbaşkanları verecek. Her liderin bir adayı olacak. arka.” değerlendirmesini yaptı.

Kurmaylar toplantısı sonunda yayınlanan açıklamada, 6’ncı masadan “Millet İttifakı”nın konuşulduğu belirtilerek, “2018’de 4 parti olarak Millet İttifakı idik. Şimdi iki parti daha katıldı. Şimdi 2 parti daha katıldı. Millet İttifakı olarak sözlerimizi söyleyeceğiz.” olarak yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu