Haber

Slovenya’nın Kranj Belediye Başkanı Matjaz Rakovec, Antalya’ya turist olarak geldi.

SlovenyaKranj Belediye Başkanı Matjaz Rakovec, 2021’de ‘Kaleiçi Eski Şehir Festivali’ne katıldıktan sonra turist olarak geri döndü. antalyaRakovec’e gelen festival, “Festival Antalya ve Türkiye ile tanışmamı sağladı.”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2021 yılında Kaleiçi Oldtown Festivali’ne katıldı. Slovenya Türkiye’nin üçüncü büyük şehri Kranj Belediye Başkanı Matjaz Rakovec’in davetlisi olarak ‘Kranj Uluslararası Temas Günü’ne katıldı. Ülkenin iyi korunmuş ortaçağ kentlerinden Kranj’da sürdürülebilirlik ve akıllı şehir uygulamalarının sunulduğu ‘Think Green, Be Sustainable’ konferansında Lider Uysal sunum yaptı.

Nobel Barış Ödüllü iklimbilimci Lucka Kajfez Bogataj’ın da konuşmacı olduğu konferansta Başkan Uysal, ‘Yeşil Komşu Kartı’ projesi, Kaleiçi Oldtown Festivali ve belediyenin sürdürülebilir yeşil politikaları hakkında sunum yaptı.

2021 yılında Kaleiçi Oldtown Festivali’ne belediye başkanı olarak katıldığını belirten Rakovec, “Festival, Antalya ve Türkiye ile tanışmamı sağladı. Geçen yıl tatilimi Antalya’da geçirmeye karar verdim. Katılmaktan onur duydum.” Bu yılki festivale Kranj şehrini temsil eden bir heyet katılacak” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 8.’sini düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali, 12-15 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak. Festival, 8 yıl içinde Kaleiçi gibi antik kentleri yaşayan kentler arasında bir ağa dönüştü. Festival, yeni kardeş şehirler yaratırken, Antalya için de yeni turizm pazarları oluşturdu. Slovenya’daki Kranj’ın ardından festival dışında İtalya’dan Gradara ve Sicilya, Hindistan’dan Karaçi ve Slovakya’dan Levoca’dan turistler şehre geldi.

Kaynak: ANKA / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu