Haber

Teletıp nedir? Teletıp ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Teletıp nedir? Soru, yapılan açıklamaların ardından gündeme geldi. Sağlık Bakanı basın mensuplarının sorularını yanıtladı Fahrettin Koca hastanelerdeki yoğunluğu azaltacak “Teletıp” adlı uygulamayı duyurdu. Peki Teletıp nedir? Teletıp ne işe yarar, nasıl kullanılır?

TELEMETIP NEDİR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Teletıp” uygulaması için, “Gerektiğinde uzaktan rapor ve tetkikleri ön talep ederek sonucu göstermek amacıyla hastaneye gelişi mümkün olduğunca ortadan kaldırmak için çalışmayı planlıyoruz. çünkü bu yayınlandı.” terimleri kullandık.

“SALGIN HAKKINDA KONUŞAMIYORUZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin Valiliği önünde açıklama yaptı. İshal durumuyla ilgili bölgesel ve ağ bağlantılı olayların olduğunu anlatan Bakan Koca, “Salgın hakkında konuşamayız. Salgın hastalık, ishal ve kusma şikayetleri takip ediliyor.” söz konusu. Bakan Koca, halk sağlığı ekibinin analizlerini sürdürdüğünü de sözlerine ekledi.

E-FİYAT DÜZENLEMESİNE YÖNELİK ELEŞTİRİLERE CEVAP

E-Reçete düzenlemesine ilişkin konuşan Koca, “Türk vatandaşı olan herkesin reçete yazması söz konusu değil. Reçetenin anlaşılır olması için yapılan bir düzenlemedir.” söz konusu. Türkiye’nin sağlık turizmi üssü olma yolunda ilerlediğini dile getiren Bakan Koca, “Reçeteyi anlaşılır hale getirmek için yapılan bir düzenleme. Reçetenin yabancı hastanın kendi ülkesinde anlaşılır olmasını sağlamak için yapılan bir durum. Önemli. Hizmetimizi genişletmemiz için birileri onu çekmek istiyor.” terimleri kullandık.

“YERLERDE YAPILAR OLACAĞINI BİLSİNLER”

Merdiven altı yerlerdeki estetik operasyonlara da değinen Koca, şöyle devam etti: “Özellikle özel sektörde bu tür uygulamaların başında olacağız. Hizmet doğru yapılmadığı takdirde en ufak bir hatayı affetmeyeceğiz. Bilsinler ki Yer yer baskınlar olacak. Bunu asla affetmiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu