Haber

Toçev, Cumhuriyetin 100. yılında 100 çocukla birlikte Atatürk’ün huzuruna çıktı

TOÇEV, CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 ÇOCUKLA ATATÜRK’ÜN huzuruna çıktı

 

Hayata geçirdiği projelerle maddi ve manevi destek sağlayarak okuyamayan veya çalışmak zorunda kalan çocuklara ışık tutan TOÇEV (Tüvana Okumak İsteyen Çocuklar Eğitim Vakfı), 100. yılında anlamlı bir etkinlik düzenledi. Cumhuriyet Bayramı’nın yıl dönümü, 29 Ekim. TOÇEV, Cumhuriyetin 100. yılında 100 çocukla birlikte Atatürk’ün huzuruna çıktı.

“Eğitim her çocuğun hakkıdır”1994 yılında sloganıyla yolculuğuna başlayan TOÇEV (Tüvana Eğitim Gönüllüsü Çocuk Eğitim Vakfı), binlerce çocuğun hayatına dokunmaya ve geleceklerini inşa etmelerine öncülük etmeye devam ediyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerle çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine dokunan TOÇEV, Cumhuriyetimizin 100. yılında değerli ve anlamlı bir etkinliğe imza attı. TOÇEV, Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul, Samsun, Sinop, Adıyaman, Mardin ve Ankara’dan gelen 100 çocukla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Çocuklar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahını ziyaret ederken, Cumhuriyetin anlamını ve değerini öğrendiler. Ziyaretin ardından çocuklarla Cumhuriyet sohbeti gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Atatürk’ün kurduğu Kurtuluş Savaşı Müzesi de ziyaret edildi.

 

TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında çocuklarımızla birlikte Atatürk’ümüzün huzurunda olmak büyük bir heyecan ve mutluluktu. Bu anlamlı ziyaretin çocuklarımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Cumhuriyetin ruhunu ve Atatürk’ün önemini daha iyi anlama fırsatı.” dedi.

 

Ziyarette çocuklara TOÇEV gönüllüleri ve proje destekçileri eşlik etti.

TOÇEV Anıtkabir ziyareti Hitay Vakfı, Givin.co, Amare Global, ISS Türkiye, Çağ Çelik, Detaysoft, Mavi, Boyz Grup, Can Hifi, Obilet ve Adil Işık Grubu sponsorluğunda gerçekleşti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu