Haber

TÜGVA İstanbul 5. Olağan İl Genel Kurulu yapıldı

Türk Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul 5. Olağan İl Genel Kurulunda vakfın İstanbul İl Temsilciliği görevine Beytullah Çiçen atandı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurul, Kur’an-ı Kerim okunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Genel kurulda TÜGVA İstanbul İl Temsilciliği görevini Emrullah Şanlan’dan devralan Çiçen, konuşmasında İstanbul’un her karışını gezeceklerini söyledi.

Yeni kadronun şehri ayağa kaldıracağını belirten Çiçen, “Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde, İstanbul’un 39 ilçesinde, 9 bine yakın mahallesindeki binlerce okulda Allah davasının büyütüleceğine inanıyoruz. Türkiye’nin 50 yıl sonra dünyanın yıldızı olduğunu, bugün ise ortaokullarda olduğunu belirterek, “An’da okuyan çocuklar, büyük kadroların yetiştirdiği gençler, bu gördüğünüz gençler ve hanımlar olacak.” dedi.

TÜGVA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Beşinci, vakfın 81 il ve 571 ilçede faaliyet göstererek Türkiye’nin en büyük gençlik hareketlerinden birine dönüştüğünü kaydetti.

Vakfı, insanlık, hak ve hakikat uğruna bir çaba olarak tanımladığını belirten Kırmızı, “Biz buna, İstanbul’dayken iki ay surlar önünde savaşan, askerlere komuta eden Fatih Sultan Mehmet’in davası diyoruz. bir vasiyet yaptı ve bir çağ açtı, kapattı. Tabi ki ‘Dünya beşten büyüktür.’ Biz buna Ayasofya’yı açan, Türkiye’nin değil, dünyanın düşmanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın davası diyoruz. Elbette davamızın sahibinin Allah olduğunu her zaman söyledik. Gösterimiz, müjdemiz, fikirlerimiz O’nundur. Onun rızası bizim için yeterlidir.” dedi.

“Teşekkürler TÜGVA.”

Aynı zamanda TÜGVA Yüksek İstişare Konseyi üyesi olan AK Parti İstanbul İl Lideri Osman Nuri Kabaktepe, burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği hedefi oluşturacak gençliği, iradeyi, kararlılığı, kararlılığı ve bilgiyi “olarak gördüğünü” ifade etti. Türkiye Yüzyılı”.

Kabaktepe, “Onbinlerce, yüzbinlerce, milyonlarca insanı, inançlarını, değerlerini, ezanını, bayrağını kimse korumasa da koruyacak gençler yetiştiren TÜGVA’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlar umutsuzluğu değil umudu sevenlerdir ve cesaretlerini kırmak yerine çok çalışmayı bir karakter haline getirirler.” “TÜGVA’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

-“İmanınızı ve cihadınızı terk etmeyin”

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve ??????? Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, insanlığın şefkatli sesleri beklediği coğrafyanın çocukları olduklarını belirtti.

Göksu, “Bugün, tüm insanlığın dünyanın değişimine tanıklık ettiği Recep Tayyip Erdoğan coğrafyasındayız. Hesaplarla dolu bu dünyada elinizde ne varsa, hayatınızı ölçecek imanınız ve cihadınız var. imanınızı ve cihadınızı terk etmeyin.” söz konusu.

Genel kurula AK Parti İstanbul Milletvekilleri Adem Yıldırım, Yücel Arzen, Yıldız Konal Süslü, Tuğba Işık Ercan, Seda Gören Bölük, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve bazı davetliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu