Haber

Yeniden Refah Partisi’nde 747 belediyenin başkan adayları açıklandı

Yeniden Refah Partisi’nde 747 belediyenin başkan adayları açıklandı

YİNE Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 747 belediyede partisinin adaylarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Suat Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Cemal Arıkan.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda belediye başkan adaylarını ve seçim beyanını açıkladı. Erbakan, seçim beyannamelerinde ‘ahlaklı belediyecilik’ vurgusunun yer aldığını belirtti. Erbakan, “1989 yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarılar, 1994 yılında bu ülkenin en büyük şehirlerini yönetmemizi sağladı. Bu yönetime başlamak, milletimizin sosyal belediyecilik ve efsane hizmetlerimizi tanımasını sağladı. Bu hizmet anlayışımız ve yereldeki başarılarımız, yönetimler 54’üncü hükümetin kurulmasının önünü açtı.” “54’üncü Hükümet, Cumhuriyet tarihine altın harflerle yazılan, Cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümeti olarak tarihe geçti” dedi.

Milletin birbirinden farklı görünen ancak uygulamada aynı olan üç belediyecilik anlayışına mahkûm edilmek istendiğini vurgulayan Erbakan, bunların karcı belediyecilik, heykeltıraş belediyecilik ve örgütleyici belediyecilik olduğunu belirtti. Fatih Erbakan, “Bu üç tür belediyecilik yönetimdeki ahlak meselesinin sonucudur. Milletimiz yıllardır tercih yaparken iyiyi bulmak yerine kötünün iyisini seçmek zorunda kalmıştır. Yıllarca Türkiye’yi yönetmek, siyaset yapmak milletimize yeni ve temiz bir belediyecilik anlayışı sunmuştur.” “Başaramadı” dedi.

‘BELEDİYELERDEKİ BAŞARI İKTİDARA GİDEN YOLU AÇACAK’

Yeniden Refah Partisi’nin 31 Mart seçimlerindeki başarısının özgün bir sayfa açacağını belirten Erbakan, “31 Mart seçimlerindeki zaferimiz ve belediyelerde sağlayacağımız başarı ve hizmetler iktidara giden yolu açacaktır. Milletimizin ve tüm İslam’ın önünü açacak olan Yeniden Refah Partisi 2028 yılında “Dünyanın kurtuluşuna vesile olacaktır. İnşallah tarihimizden aldığımız güçle, milletimizden aldığımız destekle 85 milyon insanımızın özlemini duyduğu ve hak ettiği ahlaklı ve adil yönetimi hayata geçireceğiz” dedi.

Daha sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 25 büyükşehir belediyesi, 45 il, 556 ilçe ve 121 belde olmak üzere toplam 747 belediyenin adayları açıklandı. Fatih Erbakan, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Lider Yardımcısı Suat Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının ise Cemal Arıkan olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu