Haber

Yunus Bölüğü’nde görevli polis gülle atmada Balkan ikincisi oldu.

ATLETİZM Ustalar Balkan Salon Şampiyonası’nda 2. olan Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Yunus Takımı’nda görevli polis memuru Uğur Ergün (37), “Hem Yunus Takımı’nda hem de Türkiye’de ülkeme hizmet etmek benim için büyük bir şans. Milli Takım.”

18-19 Mart tarihlerinde İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen Atletizm Ustaları Balkan Salon Şampiyonası’nda Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Yunus Takımı Zabıta Memuru Uğur Ergün 2. oldu. 7.26 kilo gülle atmada 10.37’lik derecesiyle şampiyonayı ikinci sırada tamamlayan Uğur Ergün, hedefinin şampiyonluk olduğunu ve bunun için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Hem polislik görevine devam etmekten hem de milli formayla yarışmaktan gurur duyduğunu belirten Uğur Ergün, “Ayrıca Özel Sporcular Atletizm Antrenörü ve Samsun Gençlik ve Spor Kulübü sporcusuyum. Polislik yapıyorum. 16 yıldır Samsun’dayım. 30 yıldır sporun içindeyim.”Yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinliklerde ve sportif yarışmalarda ülkemi gururla temsil ediyorum. 2022 yılında ilk kez Balkan Şampiyonası’na katıldım. O yıl diğer rakiplerimi yenerek Balkan 2.’si oldum. Geçen mart ayında İstanbul’da düzenlenen şampiyonada da ikinci oldum” dedi.

‘MADALYALARLA DÖNECEĞİM’

Uğur Ergün, Temmuz ayında yine Balkan Şampiyonası olacağını belirterek, “Bu da İtalya’da yapılacak. Daha sonra Eylül’de İzmir’de yapılacak. Bu iki şampiyona için çalışıyorum ve ülkemi temsil edeceğime inanıyorum. en keyifli şekilde.Yine madalyalarla döneceğim.Motosiklet Yunus Takımı “Türkiye’deyim. Her iki branşta da ülkeye hizmet etmek benim için büyük bir şans. Bu hizmetleri yapmama imkan sağlayan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’ye teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu