Haber

Bursa’da 6 kişinin sahte içki içerek ölümüyle ilgili iddianame hazırlandı

BURSA’da 6 kişinin sahte içki içerek ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı, iddianame hazırlandı. İddianamede tutuklu 3 sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan her sanık için 6’şar kez olmak üzere toplam 18 müebbet hapis istendi. İddianamenin Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından sanıkların yargılanmasına başlanacak.

Olay, geçen yıl kasım ayında Yıldırım ilçesinde meydana geldi. Kaçak içki içerek rahatsızlanan Şakir Çelik (56), Erol Oktay (56), Necip Cece (60), Fuat İşcen (49), Kemal Cihat İşcen, Erhan Seper (67), Mahmut Akça, Murat K. (57) D. (45), Ramazan C. (49), Fatih U., Suriye uyruklu Basem M., Celal T. ve MA ambulanslarla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma ve Çekirge Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Bu şahıslardan Şakir Çelik, Erol Oktay, Necip Cece, Fuat İşçen, Mahmut Akça ve Erhan Seper hayatını kaybetti. Diğerleri taburcu edildi.

Polisin başlattığı soruşturma kapsamında İzmir’den Bursa’ya metil alkol gönderdiği belirlenen Oktay Şanlı (44), Bursa’da sahte içki sattığı belirlenen Raif Aytaç Uzcan (46) ve Kemal Cihat İşcen taburcu edildikten sonra gözaltına alınan Fuat İşcen’in ağabeyi (52) tutuklandı. İNCELEME 6 AYDA TAMAMLANDI

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının olayla ilgili yürüttüğü 6 aylık soruşturma tamamlandı ve 9 sayfalık iddianame hazırlandı. İddianamede tutuklu sanıklar Kemal Cihat İşcen, Oktay Yüce ve Raif Aytaç Uzcan’a ‘kasten öldürme’ suçundan her sanık için 6’şar kez olmak üzere 18 kez müebbet hapis cezası verildi. Sanıklar, iddianamenin kabul edilmesinin ardından Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

haberputurge.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu