Haber

Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ’ın görüşmesinin ardından açıklama!

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı ziyaret etti.

GÖRÜŞME SONA ERDİ
Kılıçdaroğlu’nu Zafer Partisi Genel Merkez binası önünde Ümit Özdağ karşıladı. El sıkışırken basın mensuplarına poz veren ikili, içeriye girerek konuşmaya başladı.

OĞAN’IN 2. CİNSİYET DURUMU KONUŞULDU
Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın ortasında CET İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Sinan Oğan’ın cinsiyet 2. seçimdeki durumu tartışıldı.

GÖRÜŞME SONRASI ORTAK AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

Çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin ve dünyanın sorunlarını konuştuk. Ayrıca Sayın Başkan, Millet İttifakı liderlerinin çalışmalarımızla ilgili görüşlerini ve ortak mutabakat metni hakkındaki görüşlerimizi bildirdim. Sayın Genel Lider arkadaşlarıyla görüşecek.

Ümit Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

Teşekkürler Sayın Başkan. Bazı sorularımız vardı ve onları sorduk. Ayrıntılı bir cevap aldık. Yetkili kurumlar değerlendirecek. Sinan Ogan Bey ile de bir değerlendirme yapıp kısa süre içerisinde kararımızı açıklayacağız.

OĞAN KARARINI BUGÜN AÇIKLAYABİLİR

Öte yandan, birkaç gün önce Gazeteci Kürşad Oğuz, “Sinan Ogan ile görüştüm. Sesi boğuk ve hafif hasta. ’19 Mayıs’ta kararımızı açıklayacağız’ dedi. Önemli bir tarih, ittifak içi fikir alışverişleri devam ediyor.” o paylaştı.

OĞAN TEMEL TIPTA YÜZDE 5,17’YE ULAŞTI
14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 49,50’sine karşılık yüzde 44,89 oy aldı. CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan oyların yüzde 5.17’sini aldı.

gemerekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu