Teknoloji

Whatsapp’a haber bülteni özelliği eklendi

Meta firmasının anlık görüntü arama ve iletişim uygulaması Whatsapp, son günlerde adından söz ettirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Whatsapp’ın bir iletişim uygulamasından daha fazlası olması onu diğer uygulamalardan ayırıyor. Üç telefondan neredeyse ikisine kurulan mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların sevdikleriyle anında iletişim kurmasını sağlayarak kesintisiz bağlantı kurmalarını sağlıyor.

BÜLTEN ÖZELLİĞİ EKLENDİ

wabetainfo Whatsapp Messenger’ın yayınladığı haberde kısa bir süre sonra bülten özelliği taşıyacağı belirtiliyor. Android için yayınlandı 2.23.5.3WhatsApp Messenger beta programında yer alan “Bültenler” özelliğine atıfta bulunulurken, özelliğin farklı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan gömülü bir araç olarak kullanılacağı belirtiliyor.

Opsiyonel olarak açılıp kapatılabilen bu özelliğin haber kapsamında durum bölümünde yer alacağı söyleniyor. Ayrıca, kullanıcıların yayınlanan bültenler özelliği üzerinden doğrudan haber yayıncılarını veya yayıncının haberlerini aratabileceklerinden bahsediliyor. Örneğin, kullanıcılar Haber7.com’un açtığı hesabı Whatsapp bültenlerinde takip ederek Haber 7’nin sitesinde yayınlanan içerikleri takip edebilecek ve okuyabilecekler. Kullanıcılar, bültenlerde yer alan paylaş butonu ile ilgi çekici buldukları haberleri sevdikleri kişilere hızlı bir şekilde gönderebilecekler. Aynı şekilde Whatsapp Messenger uygulaması ile de bültenlerdeki yayınlara yorum yapma ve beğenme özelliğini kullanabilecekler.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu